Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Чистка димаря. Як прочистити димар від сажі своїми руками

Чистка димаря. Як прочистити димар від сажі своїми руками

Чистка димаря. Як прочистити димар від сажі своїми руками

Чому потрібно чистити димар?

Від ступеня забрудненості димоходу безпосередньо залежить ефективність і безпека використання обладнання. Засмічений димар не дає димовим газам вільно виходити назовні. Сильно засмічений канал може призвести до задимлення приміщення або, навіть, загоряння сажі, що дуже небезпечно для життя.

Засмічений сажею димар має короткий строк служби через негативну дію агресивного середовища. Постійне осідання сажі призводить до зменшення просвіту, що негативно позначається на тязі та часі, необхідному для прогріву димаря.

Поступове засмічення димового каналу призводить до зниження ефективності печі та збільшення витрат палива. Сажа сама по собі несе неабияку небезпеку, оскільки вона може самозайматися або, навіть, вибухати, що несе неабияку небезпеку для димаря і самої будови.

Для запобігання негативним наслідкам потрібно проводити регулярну ревізію та очищення димохідних каналів. Швидкість засмічення димових каналів безпосередньо залежить від виду опалювального обладнання, умов використання палива та правильності конструкції димохідної системи. Правильно змонтований димар не потребує частого чищення, достатньо лише час від часу прочищати горизонтальні ділянки.

Причини появи надмірної кількості сажі

Осідання сажі – це природний процес, але існує низка причин, через які утворення сажі значно прискорюється:

• Неутеплений димар. Частою причиною підвищеного утворення смоли та сажі є неутеплений димар. У сучасних опалювальних приладах температура газів низька, потрапляючи в неутеплений димар, відбувається зниження температури нижче «точки роси», через що відбувається утворення конденсату.

• Використання вологого, смолянистого палива. Свіжезрізані дрова під час горіння виділяють велику кількість водяної пари, а в поєднанні з сажею та крієазотом виходить липка суміш, яка осідає на стінках топки та димаря.

• Використання опалювального приладу в режимі тління. У режимі тління температура димових газів на виході доходить до 120°C, що призводить до прискореного осідання сажі та утворення зайвого конденсату.

Як часто проводити ревізію та чищення димаря?

Проводити регулярне чищення димохідних каналів потрібно не рідше ніж двічі на рік. Чищення димаря може знадобитися і раніше, про це свідчать такі ознаки:

• Зміна кольору диму, що виходить. Темний дим свідчить про загоряння сажі на стінках димоходу, а отже, його потрібно чистити для запобігання серйознішим наслідкам.

• Погіршення тяги. Засмічення каналів димоходу призводить до зменшення просвіту, що тягне у себе погіршення тяги.

Механічний спосіб очищення димоходу

Механічна очистка димових каналів передбачає використання спеціального пристосування – металевого єрша. Єрш для чищення димоходів виготовляється з жорстких металевих прутків, такі єрші мають різні діаметри та довжину.

Процес очищення димоходу за допомогою єрша досить простий, необхідно рухати зворотно-поступальними рухами, при цьому обертати для більш ефективного очищення стінок каналу. У разі утворення затору, з яким єрш не в змозі впоратися, потрібно пробити його за допомогою важкого предмета, прив’язаного на мотузці, який потрібно різко опустити в канал димоходу.

Якщо димовий канал довго не очищався і сильно засмічений, можна використовувати комбінацію двох методів, спочатку застосувати хімічні засоби для очищення димарів, які вступають у хімічну реакцію з сажею та розм’якшують її, а потім провести механічне очищення каналів. Результатом комбінованого методу буде розм’якшена сажа, яку значно простіше відчищати за допомогою металевого єрша.

Очищає канали димоходу за допомогою хімічних засобів

Очищення каналів димоходу за допомогою хімічних засобів відбувається за рахунок вступу засобу до хімічної реакції з сажею. Під час активного горіння палива в топку кладуть засіб, який вступає в хімічну реакцію з сажею, розм’якшують і роз’їдають її, внаслідок чого вона самостійно відшаровується від стінок каналів. Але варто зазначити, що хімічні засоби актуальні при регулярному використанні або для комбінованого очищення.

Сучасні виробники пропонують досить широкий асортимент різної хімії для очищення. Вони бувають у вигляді порошків, брикетів і, навіть, рідини. Всі ці засоби є абсолютно безпечними для людини і не шкодять димарю. Купити засоби для очищення димоходів високої якості від перевірених європейських виробників, можна в нашому інтернет-магазині за посиланням: хімія.

Очищення димових каналів за допомогою «народних методів»

Очистити димар можна за допомогою дідівських засобів, які використовувалися до появи хімії та перевірені не одним поколінням. Найпоширеніші народні засоби:

• Кам’яна сіль. Кам’яна сіль проводить часткове очищення димового каналу від смоли та накопичень сажі. Застосовувати такий метод досить просто, потрібно насипати 100-200 грам солі тонким шаром по всьому периметру полум’я. Цей народний метод добре підійде для профілактичного очищення димоходу.

• Картопляна шкаралупа. Очищення димарів за допомогою картопляної шкаралупи, відбувається за рахунок спалювання крохмалю, який при попаданні в димар вступає в реакцію з сажею і розм’якшує її. Даний метод є профілактичним і потребує подальшого ручного механічного очищення.

• Сухі осинові поліна. Сухі осинові поліна під час горіння забезпечують різке підвищення температури, через що сажа вигоряє і вилітає через димохід. Перед застосуванням даного методу потрібно впевнитись у надійності конструкції самого димоходу, оскільки осина має високу температуру горіння та може пошкодити канали димоходу.

Основною причиною погіршення тяги є засмічення димоходу. Тому слід проводити регулярне очищення димаря шляхом механічного чищення або комбінованим методом, особливо якщо димохід не чистився протягом тривалого часу. Оскільки інші методи не здатні повноцінно очистити канали від накопичення сажі. Дуже раціонально регулярно застосовувати хімічні засоби для очищення димарів, вони запобігають накопиченню сажі, тим самим усувають потребу у частому обслуговуванні димаря.

 5 (2)
01.03.19

Коментарів: 2

Петр
18.03.19
Химия для чистки дымохода, порошок, очиститель и другие средства хорошо справляють с задачей, но лучше будет для котла когда дрова будут двердых пород , подговолены с весны,и высушены на отопительный сезон. Тогда у Вас не будет проблем с чистой и котла и дымохода.
Василий Иванови
12.03.19
Кстати очень полезная информация, спасибо, что делитесь своим опытом. Почистил поленом - специальным. И теперь буду постоянно производить профилактику дымохода и твёрдотопливного котла.

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 826755 Сьогодні: 1213
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю