Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Димарі з нержавіючої сталі

Димарі з нержавіючої сталі

Димарі з нержавіючої сталі

Масове переобладнання котелень на автономні джерела тепла на базі твердопаливних генераторів тепла та твердопаливних котлів, а в побутовому використанні – на печі та каміни, змусили задуматись над вдосконаленням димохідних систем. Оскільки твердопаливні джерела тепла мають високі коефіцієнти тепловіддачі та згорання, старі димохідні системи з цегли або кераміки не підходять, тому що вони понижають ефективність та швидко закоксовується. Для ефективної роботи опалювального обладнання експерти рекомендують встановлювати димохідні системи з нержавіючої сталі, гладкі стінки яких стійкі до агресивних середовищ, які створюються під час експлуатації.

В наш час утеплені димохідні системи з нержавіючої сталі – це оптимальне рішення, оскільки вони забезпечують зниження втрати тепла, що в свою чергу дозволяє уникнути виділення конденсату, а вміст титану в сплаві дозволяє підвищити довговічність димоходу. В середньому димоходи служать від 15 років в залежності від марки сталі та вмісту титану в ній. Димоходи з нержавіючої сталі – це оптимальне рішення тому що вони поєднують в собі високу ефективність, довговічність, мають прийнятну ціну та підходять для всіх видів опалювального обладнання.

Марки нержавіючої сталі, які використовуються для виготовлення елементів димоходів

430 – використовується для виготовлення елементів, які не знаходяться під впливом високих темпаратур чи агресивного середовища, наприклад, для виготовлення захисних кожухів.

409 – дана марка сталі містить певну кількість титану в сплаві, який забезпечує стійкість до високих темпаратур та агресивних середовищ, що дозволяє використовувати її для внутрішніх труб опалювального обладнання, наприклад, в топках, печах, камінах тощо.

316 – є покращеною версією марки 304, за рахунок вмісту в сплаві молібдену і більшої кількості нікелю, що істотно підвищуює кислотостійкість і термостійкість сталі. Труби з даної марки сталі за рахунок підвищеної корозіє-стійкості використовуються в особливо агресивних середовищах.

304 – за своїми характеристиками ця марка сталі аналогічна попередньої, однак відрізняється зниженим вмістом нікелевих і молібденових добавок, що робить їх трохи дешевше, але і більш піддатливою для корозії, тому її не можна використовувати в агресивних середовищах.

316Ti, 321 – ці марки сталі вважаються універсальними, оскільки в сплав входить титан. Вони відрізняються своєю стійкістю до корозії та впливу високих темпаратур, з них виробляють труби, які в змозі витримати температури до 850°C.

Переваги димохідних систем з нержавіючої сталі:

• простий та швидкий монтаж будь-якої конфігурації;

• ефективна експлуатація в будь-яких кліматичних умовах;

• прості в обслуговуванні та ремонті;

• всі елементи та комплектуючі частково або повністю замінні;

• монтаж можливий як в приміщенні, так і зовні, як окрема димохідна система;

• в процесі експлуатації витримують високі температури;

• за рахунок підвищеної гладкості внутрішніх стінок мають низький аеродинамічний опір, що знижує кількість осівшої сажі;

• добре працюють в режимі надлишкового тиску, так і в режимі розрідження;

• в мінімальний період часу прогріваються та долають поріг «точки роси», цим самим не дає змоги утворитися конденсату;

• відрізняються високою герметичністю та газонепроникністю;

• мають досить високі показники пожежної безпеки;

• мають досить високі естетичні показники та можуть слугувати прикрасою інтер’єру;

• мають високі показники надійності та тривалий термін служби за рахунок вмісту в сплаві титану.

Конструктивні особливості

Елементи димохідної системи збираються розтрубним способом. Для підвищення герметичності димохідної системи потрібно обробити стики з’єднання труб спеціальним термостійким силіконовим герметиком. За рахунок модульного з’єднаннята, рухливість, відносно елементів конструкції, компенсується температурним розширення димохідної системи.

Зразок монтажу димохідної системи

Всі елементи димоходу мають стандартні розміри та збираються в одну систему, і є взаємозамінними. Це дає змогу при проектуванні димохідної системи розрахувати займаний нею простір та конфігурацію всіх елементів необхідних для монтажу. Також при монтажі димохідної системи потрібно брати до уваги вимоги правил пожежної безпеки. Для правильного підбору конфігурації димохідної системи, тобто довжини, діаметру та інших параметрів димоходу, потрібно знати технічні параметри опалювального обладнання.

Основні типи модульних нержавіючих димоходів

• Одностінні елементи димоходу використовуються при монтажі всередині приміщення або в цегляному каналі, в якому димові гази будуть швидко долати «точку роси». Не можна використовувати одностінні елементи при монтажі димоходу зовні приміщення та при проходженні перекриття чи стін, для уникнення перегріву та самозаймання елементів будинку з дерева чи інших пожежонебезпечних матеріалів.

• Двостінні елементи або утеплені елементи димоходу, використовуються як самостійна система відведення димових газів за рахунок вже присутнього утеплювача. Також відрізняються високою стійкістю до агресивних середовищ та атмосферних впливів, що забезпечується додаванням в сплав хрому та титану, які гарантують її довговічність.

Утеплені димоходи складаються з двох труб, внутрішньої – з нержавіючої сталі та зовнішньої, яка може бути як з нержавіючої, так і з оцинкованої сталі, в залежності від потреби. Між ними розміщується шар утеплювача, щільність якого не менше 80 кг/м.куб. Утеплювач володіє низькою теплопровідністю, що забезпечує збереження температури внутрішньої труби та, відповідно, димових газів, що позитивно відображається на показниках тяги. Товщина теплоізоляційного шару прямим чином залежить від кліматичних умов певного регіону, виду палива, яке використовується та від його якості, і може становити: 30 мм, 50 мм або 100 мм. Утеплені димарі використовуються при проходженні перекриття чи стін, оскільки вони не гріються і не зумовлюють нагрівання елементів конструкції будинку, відповідають вимогам пожежної безпеки. Або розміщуються як самостійна система відводу димових газів. Також є можливість розміщення в цегляному каналі або на зовнішній стіні будинку за допомогою розвантажувальної платформи та кронштейнів, які прикріплюють димохід до стіни.

Конфігурація та місце розташування димоходу

• Довжина з’єднувальної ділянки димоходу не повинна перевищувати 1 м, для зменшення втрати тяги.

• Загальна висота димового каналу від колосникових ґрат теплогенератора до гирла труби повинна бути не менше 5 м, для забезпечення стабільної тяги та уникнення зворотної тяги. Менша висота димоходу допускається в будівлях без даху, за умови забезпечення стабільної тяги.

• Для надійності монтажу димохідної системи потрібно починати монтаж знизу від опалювального приладу.

• Утеплені труби встановлюються суворо «по конденсату». Такий спосіб монтажу дозволить уникнути попадання та затримки конденсату в швах між трубами, та дозволить конденсату вільно стікати вниз системи і виводити його за допомогою спеціальної лійки конденсатовідводу.

• Для повної герметизації димохідної системи при монтажі радиться використовувати спеціальний герметик, який витримує темпаратуру до 100°C.

• Димохідна система повинна кріпитися до зовнішньої стіни будівлі спеціальними кронштейнами. Кронштейни встановлюються через проміжки (від 200 см), кронштейни встановлюються для легкого монтажу труб до стіни.

• При монтажі димоходу намагайтесь уникати горизонтальних ділянок довших за 1 м, тому що вони стають причиною зниження тяги.

• Димохідна система не повинна проходити через ділянки скупчення проводів, для уникнення нагріву ізоляції та замикання.

• При проходженні димаря через перекриття або стіну потрібно додатково ізолювати труби, для уникнення нагрівання та загорання пожежонебезпечних елементів будівлі.

• Для спрощення процесу регулярної чистки димоходу рекомендується ставити в нижній частині димоходу спеціальну ревізію з дверцятами, що значно спрощує процес видалення сажі з димоходу.

При дотриманні цих доволі простих порад, монтаж димоходу проходить просто та без зайвих клопотів. Але якщо ви не володієте достатньою кількістю знать та досвіду в будівельній справі, краще довірити роботу по монтажу спеціалізованій організації, яка проведе всі потрібні розрахунки і гарантує якість та правельність монтажу. Варто відзначити, що утеплені димоходи мають досить високий рівень популярності серед населення за рахунок своєї стійкості до впливу корозії та агресивного середовища, довговічності, мінімальний строк служби – 15 років.

У висновку хочеться відзначити, що встановлюючи утеплений димохід, можна бути впевненим у його надійної і безперебійній роботі протягом багатьох років.

19.06.18

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 778452 Сьогодні: 3003
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю