Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Класифікація камінів по конфігурації та за стилем

Класифікація камінів по конфігурації та за стилем

Класифікація камінів по конфігурації та за стилем

В наш час камін став не просто джерелом додаткового обігріву, а й одночасно підкреслює статус власника будинку. Камін поєднує в собі технологічність та вишуканий дизайн, який стане прикрасою будь-якого інтер’єру. У цій статті ми розповімо вам про розподіл камінів за способом встановлення, способом випромінювання тепла і конструкцією топки, також розглянемо класифікацію камінів за стилізацією облицювання.

Різновиди камінів за способом встановлення

Каміни за способом монтажу розділяють на вбудовані, пристінні, кутові та острівні. Кожен із способів має певні особливості та переваги. Як правило, спосіб встановлення обирається в залежності від конструкційних особливостей приміщення та стилю інтер’єру.

Вбудовані каміни.

Такий варіант монтажу найкраще підходе для невеликих приміщень, в яких потрібно максимально ефективно використовувати кожен квадратний метр. Такий вид монтажу передбачає закладення каміна в початку будівництва будинку, в іншому випадку доведеться вирізати місце в стіні для топки та окремо монтувати димохід. Якщо ви все ж вирішили обрати саме цей спосіб монтажу, краще заздалегідь обрати місце встановлення та проконсультуватись в спеціаліста. До підбору місця монтажу потрібно віднестись з відповідальністю, оскільки, якщо товщина стіни буде занадто малою процес монтажу буде значно ускладнений, в такому випадку більш доцільніше буде обрати інший вид монтажу.

Пристінні каміни.

Така модель монтажу передбачає розміщення всіх елементів каміна біля стіни. Такий вид монтажу не підходе для маленьких приміщень, оскільки конструкція та всі елементи каміна виступають за контур стіни, також дана модель монтажу передбачає монтаж жароміцного перекриття.

Такий вид камінів, незважаючи на великі габарити, має високу популярність за рахунок можливості встановлення у вже готовий будинок. Також плюсом такого виду монтажу є те, що для облицювання каміна можна використовувати будь-які види каменів, цегли та деревини.

Острівні каміни.

Острівні каміни представляють собою окремо встановлений жаростійкий майданчик, на якому вже встановлений сам камін, та димозбірник. Камін може бути з’єднаний з димозбірником за допомогою скла або без нього для створення ефекту відкритого полум’я. В плані енергоефективності острівні каміни значно програють іншим видам камінів, ККД таких камінів рівняється з ККД відкритого полум’я, що в наш час дуже мало.

Якщо ви плануєте встановити острівний камін, то заздалегідь сплануйте його місце розташування, оскільки він має досить великі габарити та не дуже підходе для встановлення в малих приміщеннях.

Основною перевагою острівного каміна є його оригінальний дизайн, який добре вписується в сучасний інтер’єр. Острівний камін – це єдиний вид каміну, який дозволяє створити ефект повністю відкритого полум’я, але такий камін потребує підвищеної обережності в експлуатації. Також є моделі острівних камінів, які підвішуються в приміщенні та не потребують кріплення до підлоги. Вони мають особливий дизайн та найчастіше зустрічаються в інтер’єрі, виконаному в скандинавському стилі.

Кутові каміни.

Кутові каміни по праву отримали свою популярність та вважаються найкращим рішенням для невеликого приміщення. Основною перевагою такого рішення монтажу вважають малу кількість займаного місця та зручність розташування. Також важливо, що кутовий камін не створює перешкод при пресуванні по приміщенню.

Кутове розташування каміна не впливає на можливості його дизайнерського оздоблення. При виготовленні облицювання для кутових камінів можуть бути використані такі ж матеріали як і для виготовлення облицювання для інших видів монтажу.

Різновидність камінів в залежності від способу випромінювання тепла і конструкції топки

Відмінність камінів в залежності від способу випромінювання тепла полягає в кількості сторін, через які випромінюється тепло від топки. Каміни можуть випромінювати тепло перед собою або в різні сторони, в залежності від кількості сторін обладнаних панелями із загартованого скла.

Односторонні каміни.

Це, напевно, найпростіша та найбільш поширена конструкція, яка демонструє досить добрі показники ефективності та тепловіддачі. За рахунок похилих стінок топки, які направляють всю теплову енергію, отриману від горіння в бік дверцят топки, та випромінюють її, завдяки загартованому склу, яке добре проводить тепло.

Двосторонні каміни.

Двосторонні каміни дозволяють створити гарну ілюмінацію живого полум’я. Є моделі в яких прозорі дві сусідні сторони, або дві протилежні. Моделі з сусіднім розташуванням скла гарно підійдуть для кутового монтажу, два скла чудово створюють ефект панорами відкритого полум’я. А для камінів з протилежним розташуванням скла, добре підійде острівний монтаж. Два протилежно розташовані скла дозволять розділити кімнату на дві частини, та насолоджуватися теплом каміна з двох сторін.

Моделі камінів з двома прозорими сторонами користуються популярністю, завдяки своєму оригінальному дизайну. Але в такого конструкційного рішення є і недоліки. Димохід двостороннього каміна повинен бути розрахований на велику тягу, тому що паливо буде прогорати швидше, відповідно потрібно забезпечити хорошу вентиляцію каміна. Також, недолік двосторонніх камінів – це менша кількість панелей, які проводять тепло в приміщення. Оскільки в каміні дві сторони, за ним потрібно стежити вдвічі більше, та захистити більшу площу підлоги від високих температур.

Тристоронні каміни.

Тристоронній камін, на перший погляд, більш схожий на акваріум для полум’я, але все ж це камін. Три прозорі сторони дозволяють повною мірою насолодитися справжнім вогнищем не виходячи з будинку. Три прозорі сторони – це оригінальне дизайнерське рішення, яке добре виглядає в поєднанні з сучасним дизайном інтер’єру.

Але, нажаль, тристоронній камін більше виконує роль декоративної прикраси інтер’єру, ніж джерела обігріву. Він має невисоку енергоефективність, хоч і має три сторони, які випромінюють тепло. Але основна частина випромінюється тільки через центральну сторону, оскільки тепло вдбивається тільки від задньої непрозорої стінки. Підлогове покриття потрібно термоізолювати з трьох сторін.

Класифікація камінів за стилем

Споконвіку каміни користуються популярністю не просто як джерело обігріву, а і як показник статусу власника будинку. Оскільки впродовж всієї історії людство міняло свої погляд на прекрасне, незмінним не залишився і дизайн камінів. До нашого часу утворилось чотири основні стилі, в яких виконуються каміни – це класичний стиль, кантрі, модерн та, наймолодший, «хай-тек». Кожен із цих стилів має свої унікальні елементи та відрізняється від іншого. Далі ми вам розповімо про особливості кожного із цих стилів.

Каміни в класичному стилі.

Камінні топки в класичному стилі зазвичай обладнанні одним склом та мають суворий дизайн. Портал для такого каміна виготовляється у формі букви «П» та має масивні декоративні колони або елементи схожі на них. Зазвичай, матеріалом для виготовлення облицювання виступає мармур, цінні породи дерева та малахіт. Також для створення англійського класичного стилю використовують ковані елементи, такі як: решітки, огорожі та інше.

Каміни в стилі кантрі.

Каміни в стилі кантрі виконуються із простих, легких в обробці матеріалів, таких як: пісковик, черепашник та ракушняк. Матеріал виготовлення обирається в залежності від поширеності його в певному регіоні. Конструкційна особливість камінів в стилі кантрі – в присутності масивної дерев’яної балки у верхній частині каміна та широкої підошви, яка надає каміну форми схожої на букву «Д». Кантрі від початку простий стиль, тому в ньому використовуються не дуже дорогі матеріали, що досить добре з точки зору економії.

Каміни в стилі модерн.

Стиль модерн отримав свій початок від класичного стилю, тому на перший погляд ви можете не помітити різниці. Проте, якщо звернути увагу на деталі ви відразу помітите різницю. Каміни в класичному стилі масивні та прикрашені декоративними колонами. На відміну від класики, стиль модерн демонструє легкі, прямі лінії та відсутність масивних елементів, навіть якщо в конструкції присутні рельєфні елементи, що створюють ефект легкості та добре вписуються в загальний дизайн. Каміни в стилі модерн добре поєднуються з сучасним мінімалістичним інтер’єром, який останнім часом набирає все більшу популярність.

Каміни в стилі «хай-тек».

Сама назва цього стилю говори про його сучасність. Камінам, виконаним в стилі «хай-тек», притаманні футуристичні форми, але не тільки футуристичні форми відрізняють каміни в стилі «хай-тек», а і технологічно нові вогнетривкі матеріали. Сучасні технології виробництв дозволяють виготовляти будь-які елементи у різних поєднаннях скла, металів, бетону та інших матеріалів. Поєднання всіх цих матеріалів призвело до створення камінів самих несподіваних форм, які добре поєднуються з будь-яким сучасним інтер’єром. Єдиний мінус камінів, виконаних в стилі «хай-тек», – це низька теплопровідність деяких матеріалів, використаних у виготовленні каміна.

Якщо ви не впевнені в своїх знаннях в галузі камінів, зверніться до наших професійних консультантів. Вони допоможуть вам підібрати камінну топку під ваше приміщення та запропонують вам безліч варіантів порталів в різних стилях з будь-яких матеріалів. Також в нашому інтернет-магазині ви знайдете все потрібне для монтажу камінів та іншого опалювального обладнання.

19.06.18

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 1310326 Сьогодні: 391
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2025. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю