Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Класифікація камінів за видом палива

Класифікація камінів за видом палива

Класифікація камінів за видом палива

В наш час каміни набули популярності та стали не просто джерелом додатково обігріву, а і головним елементом інтер’єру. Вогонь завжди привертав до себе увагу та створював особливу атмосферу в будинку, напевне через це всі бажають мати камін в своєму будинку.

Також, не менш важливим фактором, є вид каміна за місцем установки, їх поділяють на вбудовані, пристінні, острівні та кутові. Кожен із таких видів по своєму підходе під певний інтер’єр. При виборі каміна беріть до уваги особливості монтажу кожного виду та заздалегідь сплануйте місце монтажу майбутнього каміна.

Класифікація камінів за видом використовуваного палива

При виборі каміна за видом палива потрібно брати до уваги поширеність та вартість певного виду палива у вашому регіон. Немаловажливим фактором є місце встановлення каміну – приватний будинок чи квартира, оскільки каміни на твердому паливі не підходять для установки в квартирах, через необхідність монтажу димоходу. Також при виборі каміна беріть до уваги стадію ремонту приміщення, де ви плануєте встановити камін. Якщо у вашому будинку вже готовий ремонт, то монтаж каміну на твердому паливі значно ускладнюється за рахунок необхідності встановлення димоходу. Найкраще планувати встановлення каміна на стадії будівництва будинку, оскільки в такому випадку значно спрощуєтеся процес вибору місця установки та монтажу майбутнього каміна.

Каміни на твердому паливі

Каміни на твердому паливі є найбільш оптимальним варіантом для встановлення в приватному будинку, тому що він слугує як джерело додаткового обігріву та одночасно виконує роль прикраси інтер’єру. Основним мінусом камінів на твердому паливі є необхідність встановлення димоходу. Оскільки димохід для каміна виконує роль теплообмінника, процес його монтажу передбачає прохід через перекриття будинку, також димохід повинен мати довжину не менше 5 метрів для стабільної тяги. Якщо димохід встановити не правильно, можуть виникнути проблеми. Якщо димохід короткий, тяга буде занадто малою то дим і сажа будуть потрапляти в приміщення, або навпаки, якщо димохід занадто довгий, тяга буде сильною і дрова будуть перегорати дуже швидко.

Інші немало важливі частини каміна – це топка та портал, або облицювання. У наш час закриті топки, обладнанні дверцятами із загартованим склом, яке витримує температуру до 800°C, витіснили відкриті, за рахунок вагомих переваг, таких як: економічність, безпечність та ефективність. Наприклад, відкриті каміни мають ККД 30%, а закриті топки мають ККД 70-80%. Різниця вагома, тим більше, в наш час, коли ціни на паливо суттєво збільшились.

Облицювання для каміна, як обличчя, добре, що широкий асортимент дозволить вам обрати те, що ви бажаєте, також облицювання виготовляються на замовлення. Облицювання виготовляють з мармуру, цегли, граніту, дорогоцінних порід дерева тощо.

Інші деталі такого каміна – це топка і портал. У класичному виконанні топки роблять відкритого типу, коли вогонь від приміщення відділяють лише кілька десятків сантиметрів простору.

Електричні каміни

Електричний камін з технічної сторони – це звичайний обігрівач, його основною відмінністю від звичайних обігрівачів є дизайн. Електричні каміни створені для візуальної імітації полум’я та як прикраса інтер’єру. Вагомою перевагою електричного каміна над звичайним твердопаливним є можливість встановлювати його в квартирі, оскільки електричний камін не потребує монтажу димохідної системи та облицювання. Також приємним плюсом електричного каміна є те, що його можна використовувати і в теплу пору року, оскільки функцію обігіву можна просто вимкнути. Така перевага дозволе створити затишок в вашому будинку в будь-яку пору року.

Електричні каміни зазвичай виготовляють в двох форматах – це класичний підлоговий камін, або настінний, габарити якого схожі з габаритами настінного телевізора, що досить зручно в плані монтажу.

Виробники електричних камінів прагнуть збільшити реалістичність ефекту полум’я, тому з кожним роком покращують технології виробництва для забезпечення високої реалістичності ефекту полум’я або тліючого вугілля. Однією з найефективніших та реалістичних технологій є ефект OptiFlame, в якому використовується повітряний обдув шовкових стрічок зі спеціальною підствіткою для більш реалістичної імітації полум’я.

Також електричні каміни непогано слугують як джерело додаткового обігріву, середня потужність таких камінів становить 2-3 кВт, тобто електричний камін здатний обігріти приблизно 20-30 м.кв. Також, деякі каміни мають можливість використовувати термостат, який автоматично регулює температуру повітря в приміщенні. Дорожчі моделі обладнані фільтрами для очистки повітря, що також є превагою. Особливо цю функцію оцінять люди, які страждають від алергій та з захворюваннями дихальної системи, чи просто ті, які стежать за чистотою повітря в будинку.

Біокаміни (экокаміни)

Біокаміни – це каміни, які працюють на біоетанолі чи етиловому спирті, тобто на паливі, яке при згоранні не виділяє СО та сажу, тому біокаміни не потребують установки димоходу. Для повноцінної роботи біокаміну потрібно лише повітря, яке надходить зовні приміщення, завдяки вентиляції. Біокаміни ідеально підходять для установки в квартирах, завдяки простоті монтажу.

Біокаміни мають невисоку теплову потужність, порівняно з звичайними камінами, всього 4-6 кВт, але цього цілком достатньо як для додаткового джерела тепла. Також перевагою біокамінів є високий ККД 95-100%, завдяки малій втраті тепла, на відміну від звичайних камінів, в яких значна частина тепла виходить разом із димом в димохід. В біокамінах вся теплова енергія використовується на обігрів приміщення.

Біокаміни зазвичай роблять не великих розмірів для зручності монтажу. Такі каміни монтуються в стіну або встановлюються відкритим способом. Біокаміни найкраще підходять для сучасного дизайну інтер’єру таких як: «модерн» або «хай-тек».

Порівняння різних типів камінів

Вид каміна: твердопаливний / електричний / біо

Тривалість обігріву: 6-8 годин / деякі моделі акумулюють тепло під час роботи / під час горіння

Площа обігріву: 60-300 м.кв. / до 25 м.кв. / до 40 м.кв.

ККД: 60-85% / до 100% / до 100%

Потужність: 6-30 кВт / до 3 кВт в режимі обігріву / до 4 кВт

Місце монтажу: приватний будинок / будь-де / будь-де

Узгодження з службою пожежної безпеки: потребує / не потребує / не потребує

19.06.18

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 676536 Сьогодні: 2034
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю