Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Конструкційні особливості каміна з водяним контуром

Конструкційні особливості каміна з водяним контуром

Конструкційні особливості каміна з водяним контуром

Камін з водяним контуром – це сучасне та технологічне поєднання звичайного каміна та твердопаливного котла. Як і звичайний камін з повітряним опалюванням він встановлюється у жилих приміщеннях та дозволяє насолоджуватися живим полум’ям. Водночас гріє повітря в кімнаті, в якій встановлений, працює як і звичайний камін на дровах або паливних брикетах, що робить його практично автономним.

Основна відмінність каміна з водяним контуром від звичайного каміна – це те, що він працює на обігрів всього будинку за допомогою загальної системи опалювання. Тобто він гріє весь будинок за допомогою звичайної водяної системи опалювання, на відміну від звичайних камінів з повітряним обігрівом, які обігрівають лише кімнату в якій встановлені. В середині каміна з водяним обігрівом встановлений, так званий, водяний контур, який підключається до загальної системи опалення. Під час горіння дров вода, яка знаходиться в контурі підігрівається та поступає в загальну систему опалювання.

Конструкційні особливості каміна з водяним контуром

Зазвичай, топка каміну з водяним контуром виконана зі сталі товщиною 4 мм або 6 мм, в залежності від типу каміну (закритий або відкритий). В подвійних стінках каміна розміщений змійовик теплообмінника. В камеру теплообмінника за один раз надходить 35-45 літрів води, яка далі надходить в систему гарячого водопостачання та в систему опалювання будинку. Одним із корисних нововведень є датчик контролю температури, який дозволяє підігрівати воду до потрібної температури, тобто вода віддається в систему, коли нагрівається до необхідного рівня. Регулювати потужність каміна можна завдяки збільшенню або обмеженню припливу повітря.

Переваги каміна з водяним контуром

• Забезпечує економію газу. Коли камін набирає певну температуру газовий котел автоматично відключається, завдяки цьому і відбувається економія газу.

• Виконує роль додаткового джерела тепла. Камін з водяним контуром може працювати в парі з котлом, що є корисним при сильних та тривалих морозах, коли газовий котел не справляється.

• Виступає повноцінною альтернативою газовому опаленню. Камін з водяним контуром може виступати альтернативою газовому опаленню при перебоях газопостачання.

• Використання будь-яких видів палива. Опалювати камін з водяним контуром можна дровами, брикетами чи вугіллям, але вугіллям не бажано, оскільки під час горіння виділяється велика кількість сажі.

• Привабливий зовнішній вигляд. Каміни з водяним контуром обігрівають весь будинок як і твердопаливний котел, але мають естетичний зовнішній вигляд та слугують прикрасою інтер’єру.

Основні мінуси камінів з водяним контуром

• Проблеми при підключенні до вже готової системи опалення будинку. Про встановлення каміна з водяним контуром потрібно задумуватись на етапі початку будівництва, оскільки для його функціонування потрібна подача та відведення холодної води. Також потрібно підвести труби для підключення каміна до загальної опалювальної системи. Підключити камін до вже готової системи опалювання дуже складно та дорого.

• Висока вартість монтажу та допоміжних деталей. Для монтажу каміна потрібні допоміжні елементи, такі як: мідна труба, теплообмінник, розширювальний бачок, датчик контролю температури та інше. Кінцева вартість монтажу каміна з водяним контуром перевищує вдвічі вартість монтажу звичайного каміна.

Необхідні комплектуючі для підключення каміна з водяним контуром

Для опалювання будинку каміном з водяним контуром його необхідно підключити до загальної опалювальної системи будинку. При підключенні каміна використовуються наступні комплектуючі:

• для встановлення каміна потрібна спеціальна підставка;

• розширювальний бак;

• мідні труби для безпосереднього підключення до опалювальної системи;

• контролер для управління роботою каміна;

• датчик контролю температур – слугує для захисту каміна від закипання та перегріву;

• вибуховий клапан – потрібний для уникнення утворення надлишкового тиску в системі;

• вентилі, муфти, сантехнічні з’єднання;

• теплообмінник (для відкритої системи підключення).

Каміни з водяним контуром відрізняються між собою

• За дизайном та формою скла. Скло в камінах з водяним контуром може бути: призматичне, пряме або панорамне. Як правило вартість каміна напряму залежить від скла та його форми (пряме скло – дешевше, призматичне та панорамне – дорожче). Також каміни відрізняються за зовнішнім виглядом та дизайном в залежності від виробника.

• Опалювальна потужність. Опалювальна потужність залежить від площі будинку, яку потрібно опалювати та може бути 12, 15, 19 та 24 кВт.

• За схемою підключення до опалювальної системи. Схема підключення до системи опалювання може бути відкрита або закрита. Каміни з відкритою схемою підключення працюють під тиском в 1,5 атмосфери та мають товщину стінок 4 мм. Каміни з закритою схемою підключення працюють під вищим тиском – 2,5 атмосфери та мають товщину стінок 6 мм.

Детальний огляд схем підключення

• Відкрита схема підключення. Для відкритої схеми підключення характерне використання розширювального бака, який знаходиться над каміном та працює як сполучена посудина. Підігріта вода з водяного контуру потрапляє в систему опалювання через теплообмінник.

• Закрита схема підключення. При використанні закритої схеми підключення камін підключається до загальної опалювальної системи без використання розширювального бачка, його функцію виконує розширювальний бачок опалювальної системи.

Висновки

• Камін з водяним контуром слугує як додаткове та альтернативне джерело тепла для приватного будинку.

• Камін не зможе замінити газовий чи твердопаливний котел, проте він слугує чудовим додатковим джерелом тепла.

• Камін радиться використовувати в тому випадку, якщо ви плануєте встановлювати камін з повітряним обігрівом, оскільки камін з водяним контуром має більшу ефективність та дозволить отримати додаткове тепло від спалювання палива, і цим самим дозволить економити газ.

• Економити газ за допомогою каміна з водяним контуром не зовсім доцільно, оскільки вартість дров на сьогоднішній день досить не мала та для їх зберігання потрібне місце.

Тому якщо ви шукаєте альтернативу газовому опаленню краще зверніть увагу на інші альтернативні джерела опалення.

19.06.18

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 987999 Сьогодні: 2978
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю