Камін виготовлений з цегли – це найбільш поширене джерело обігріву у світі, а також він дуже добре підходить як елемент прикраси інтер’єру. Завдяки доступності необхідних для побудови каміна матеріалів, інструментів та інформації, з цим, здавалося б складним завданням, справиться практично будь-який, навіть не найдосвідченіший будівельник. Але все ж таки є певні моменти, такі як: заливка фундаменту під камін або вибір необхідних розмірів. Ці не прості питання часто неможливо вирішити без досвідченого майстра.
Питання фундаменту є одним з найважливіших, оскільки вага цегляного каміна часто більше тонни, його неможливо побудувати без міцного надійного фундаменту, здатного витримувати подібні навантаження протягом усього строку служби каміна. Тому досвідчені пічники радять заливати фундамент під камін під час будівництва будинку з розрахунком ваги та розмірів майбутнього каміна. Що стосується питання розмірів майбутнього каміна, то тут все трохи простіше, розмір каміна безпосередньо залежить від розмірів приміщення, яке ви плануєте обігрівати.
Нагрів приміщення відкритим каміном відбувається за рахунок інфрачервоного випромінювання, що виділяється відкритим полум’ям, але як тільки полум’я слабшає або гасне обігрів припиняється. Конвекційне обігрів на цегляному каміні не передбачено, а висока тяга димоходу з великим перетином буквально висмоктує все тепло з приміщення разом із повітряним потоком. Зменшення перерізу димоходу призведе до утворення зворотного потягу, тому це робити не можна. Тому сучасні цегляні каміни будуються виключно з метою створення неповторної затишної атмосфери та комфорту, а не для обігріву приміщення.
Як ви могли вже зрозуміти традиційний цегляний камін не найкраще, що можна придумати для обігріву будинку, через його порівняно низьку ефективність. Але щодо естетики, ніщо не зможе так прикрасити ваш інтер’єр, як живе полум’я каміна. Саме краса живого полум’я змушує людей споруджувати у своїх будинках каміни. Також є кілька способів підвищення ефективності відкритого цегляного каміна. Перший спосіб – це встановлення чавунних дверцят з термостійким склом. Цей спосіб мало ефективний, але все ж він піднімає ККД каміна на 20-25%, що дуже значно, якщо брати до уваги, що ККД каміна без дверцят всього 15-20%. Цегляний камін з чавунними дверцятами є більш придатним для обігріву приміщення, але як додаткове джерело тепла. А завдяки прозорому термостійкому склу зберігаються всі естетичні характеристики каміна.
Але якщо ви хочете створити затишну атмосферу і повноцінно обігрівати свій будинок каміном, тоді вам варто задуматися над встановленням камінного вкладиша. Камінний вкладиш дозволяє милуватися живим полум’ям і ефективно обігрівати свій будинок, значно скоротивши витрати на паливо. І що найголовніше? для встановлення вкладки немає необхідності будувати спеціальний камін, буде досить просто правильно встановити камінний вкладиш у ваш старий відкритий камін. Установка камінного вкладиша не вимагає будь-яких значних змін у конструкції каміна. А показники економічності та ефективності камінної вставки вас приємно здивують. Ще одна перевага камінних вставок – це їхня висока пожежна безпека, із закритої топки не може вилетіти іскра або випасти вугілля. Все завдяки дверям з термостійким склом, що відокремлює вогонь від приміщення, і, в той же час, дозволяє спостерігати за полум’ям і відчувати потік тепла, що йде від нього. А висока герметичність корпусу вкладиша гарантує бездимне розпалювання та роботу. Також йдучи з дому ви можете не бояться залишати камінний вкладиш палаючим, оскільки з ним нічого не може трапиться.
Камінний вкладиш дозволить вам значно скоротити витрати на опаленні, за рахунок можливості керування подачею повітря для горіння, якщо заслінка сильно перекрита. А в камінних вкладках часткове закриття шиберної заслінки переводить його в режим повільного горіння, в якому однієї закладки дров достатньо на кілька годин. Теплова потужність у режимі повільного горіння значно нижча, порівняно з номінальною, проте в режимі повільного горіння відбувається значна економія палива.
Також камінні вкладиші мають високий ККД порівняно з відкритими камінами, у яких ККД трохи вище ніж у багаття. Високий показник ККД досягнуто за рахунок кількох конструктивних особливостей. Перша особливість камінного вкладиша – це подвійні стінки, між якими є зазор, в якому і відбувається теплообмін з повітрям, що проходить по ньому. Друга особливість – це камера для вторинного допалювання, якою обладнана більшість камінних вставок. Функція вторинного допалювання, у свою чергу, піднімає ефективність вкладиша, за рахунок допалювання дрібних залишків палива та пічних газів, і, тим самим, знижує викиди шкідливих речовин в атмосферу. Навіть найдешевші та прості камінні вкладиші мають високу ефективність та здатні видобувати 50-60% від енергії палива. Дорогі і більш технологічні камінні вкладиші здатні забезпечити ККД до 85%, що є дуже хорошим результатом, порівняно з ККД відкритого каміна у 15-20%.
Якщо ж ви бажаєте опалювати каміном весь будинок, передбачена можливість підключення камінного вкладиша до системи розподілу гарячого повітря, що дозволяє обігрівати кімнати, що близько розташовані. Така система обігріву всього будинку гарна завдяки своїй автономності, вона не залежить від електрики або газу і здатна самостійно підтримувати комфортну температуру в усьому будинку.
Як ви самі змогли зрозуміти, відкритий камін – це не найкраще обладнання для обігріву будинку, чого не скажеш про цегляне камінемодернізоване камінною вставкою. Модернізований цегляний камін здатний повністю взяти на себе завдання обігріву будинку, при цьому він відрізняється високою ефективністю та низькою витратою палива, порівняно з рештою опалювального обладнання.