Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Як правильно топити піч на дровах?

Як правильно топити піч на дровах?

Як правильно топити піч на дровах?

Починаємо з правильної закладки дров

Необхідно ретельно підготувати пічний механізм до процедури опалення. В стандартних промислових моделях працювати потрібно із трьома складовими – пічною камерою, спеціалізованою системою відводу диму, обладнаною піддувалом, і приладом для збору золи – зольником. Його необхідно ретельно очищати від залишків золи, якщо вона лишилась з минулої розтопки – її зайва кількість може заважати нормальному притоку повітря. Це може значно уповільнювати процес розпалу. В більшості печах зольник являє собою маленький відсік, тому його прибирання займає невелику кількість часу і сил. Після завершення чистки зольника, можна приступати до наступного етапу – закладці дров.

В питанні як правильно топити дровяну піч, важливе місце займає робота з димовідвідною системою і системою піддуву:

• перед початком, відкрийте канали обох систем з метою наповнення камери горіння киснем;

• в процесі взаємодії з димовивідною системою, відкрийте шахтову заслінку, яка йде від камери згорання до виходу димоходу з криші;

• підготуйте необхідну кількість палива для початку розтопки, а також для всього опалювального процесу;

• первинна кількість закладки, для початку розтопки, має дорівнювати третині загального обєму пічної камери;

• дрова необхідно використовувати виключно хорошої якості.

Перший розпал печі

Перший розпал печі є дуже відповідальним процесом. Намагатись розпалити піч сирими дровами не варто. Весь матеріал для розтопки має бути хорошої якості і легко запалюватись. В іншому випадку, його може бути набагато більше, що є економічно не вигідним. Необхідно слідкувати щоб основа матеріала для горіння була гарно просушеною. Спочатку краще покласти бумагу на колосники, а потім накривати її тонкими деревяними полінами.

Загальні правила розпалу

Загальні правила розпалу для всих видів пічного обладнання фактично однакові. Але виділимо основні з них:

• Памятайте, що при роботі з металевими пічками існують деякі обмеження, які слід виконувати безпосередньо перед початком роботи.

• Для того, щоб розтопити піч без зайвих затрат, не слід використовувати суміш для розпалу, що продаються в магазинах. Це вкрай негативно відображається на екології. Черезмірна кількість хімічних речових, що входять до складу таких сумішей, а також необхідність дихати їх парами шкодить здоров’ю. Краще віддайте перевагу спиртовим таблеткам для розпалу. Вони мають менший вміст хімічних речовин. Їх слід використовувати в тих випадках, коли дрова погано висушені.

• Одним з головних правил є обов’язкове тримання дверцят закритими.

• Пристрій для регуляції повітряної тяги має залишатись широко відкритим – тільки так можна забезпечити якість роботи печі.

• З ціллю правильної укладки дров і для уникнення термічних опіків використовуйте спеціальні рукавиці для рук і фартух, щоб не забруднити одяг.

• При закладці кожної наступної партії дрів, дверцята необхідно відкривати не кваплячись – внутрішній тиск має обовязково прийти в норму.

Етапи топки печі

Розпал. Для розтопки підійдуть сухі залишки від рубки дрів і роботи з деревом: щепки, стружка, мілкий хворост. Щепки можна настругати ножем з невеликих сухих полін.

Подача основної закладки. Першу порцію палива вкладають щільно, перекриваючи всю площу колосників. Наступні вкладаються на великий жар з попередніх закладок. Від поверхні закладки до верхньої частини пічної камери має бути відстань не менша ніж 100 мм. Топочні дверцята зачиняються, а піддувальня привідкривається. Подачу повітря регулюють пічними задвижками.

Процес горіння. При правильній подачі повітря, вогонь має солом’яний колір, а підпалені дрова потріскують. Якщо вогонь білого кольору, а в топці чутно гул, це значить, що потрібно зменшити подачу повітря. Якщо вогонь став темно-червоним і з’явився дим – подачу повітря збільшують. Ідеально горять поліна однакового розміру. Для отримання тепла необхідно регулювати задвижку на димоході, заслінку і дверцю піддувала, намагаючись не допускати виглекислий газ в приміщення, але не випускаючи при цьому все тепло від горіння.

Завершення. Коли над вугіллям зникне вогонь, потрібно на половину прикрити заслінку, а вугілля, що лишилось, здвинути до центру колосника. Після того як остаточно зникне полумя, закривають всі дверця, і до кінця закривають заслінку. Якщо немає часу щоб дочекатись повного згорання, виберіть вугілля з топки і закрийте заслінку й задвижки.

Температура в печі під час горіння дров

Наша країна має велику кількість лісів, через те, самим популярним видом палива в нашого населення є і будуть дрова. За допомогою рублених полін з дерева, під час згорання яких, можна отримати велику кількість тепла. Але слід врахувати: максимально ефективно топити піч можна лише по досягненню конкретних температурних показників.

Температура горіння має пряме співвідношення з видом деревини, якою здійснюється опалення.

• Наприклад, тополя при згоранні дає максимальну температуру лише в 500°C. Це робить її не сильно пригодною для розтопки в зимній період часу, а також для опалення великих приміщеннь.

• Кращим варіантом є дуб. Він при горінні виділяє температуру що дорівнює 900°C.

Висновок

Якщо правильно дотримуватись правил пожежної техніки, а також знати нескладні секрети розумного опалення, які були описані, то з піччю працювати стане набагато краще й приємніше. Значно виростає ефективність самої процедури і продовжиться термін експлуатації самого обладнання.

Ви можете отримати професійну консультацію, як правильно обслуговувати піч з повітряним опаленням, камінофен, камінну топку, в нашому магазині. Наші працівники допоможуть підібрати піч, встановити димохід.

27.08.19

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 1288876 Сьогодні: 322
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю