Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Як вибрати відповідний димар

Як вибрати відповідний димар

Як вибрати відповідний димар

Багато хто думає, що димар просто виводить назовні дим, але не все так просто, він є невід’ємною частиною дуже складного процесу під назвою горіння. Для організації процесу горіння потрібен постійний приплив повітря та відведення димових газів. У процесі відведення димових газів у районі приймальних дверцят котла утворюється зона розрядження (вакуум), що сприяє надходженню кисню. Сукупність цих процесів називається горінням і продовжується, поки в топці не згаснуть останні вугілля. Ефективність роботи всієї системи полягає у надходженні потрібної кількості палива, кисню та у здатності відводити димові гази з потрібною швидкістю. Надлишок або нестача палива, або повітря призводить до втрати потужності та ефективності, а невідповідність димохідної системи спричиняє проблеми з тягою та зниження ККД. Простіше кажучи, кожен із вище перерахованих елементів є важливою частиною замкнутої системи, а невідповідність одного елемента іншому тягне за собою проблеми з усією системою. Виходячи з інформації, розташованої вище, не складно зрозуміти, що неправильно підібраний або встановлений димар призведе до виникнення дуже неприємних проблем з опалювальним обладнанням, а саме: погане прогоряння палива, зниження загальної ефективності обладнання, збільшена витрата палива, задимлення і навіть загроза виникнення пожежі.

Хороший димар для опалювальної печі, камінної топки, котла та цегляної плити повинен забезпечити такі умови, за яких: хороша тяга, повне вигоряння палива, висока ефективність та оптимальна витрата палива. Також є вторинні вимоги, такі як: надійність, простота встановлення та обслуговування. Також, чимало важливим фактором є рівень кваліфікації та досвіду майстра, який встановлюватиме димохід.

Далі ми розглянемо найбільш популярні види димоходів, їх функціональні здібності та сумісність із різними видами обладнання.

Цегляний димар

Цегла для будівництва димоходу є традиційним матеріалом з давніх-давен. Цегляні димарі часто зустрічаються в парі з цегляними камінами відкритого типу, печами та плитами. Цегляний димар добре підходить для обладнання з низькою ефективністю та високою температурою димових газів на виході. А ось для використання з сучасними високоефективними опалювальними приладами, він не підійде, оскільки сучасне обладнання має низьку температуру димових газів і високу ефективність. Використання цегляних димарів у парі із сучасним обладнанням тягне за собою надмірне утворення конденсату, нестабільність тяги, зниження ефективності та поступове руйнування конструкції димоходу. Також, варто відзначити, що для будівництва цегляного димаря потрібно використовувати вогнетривку цеглу, здатну витримувати високу температуру тривалий час.

Переваги цегляних димарів:

• цегляний димар добре вписується в інтер’єр приміщення та є чудовим декором зовнішнього вигляду будинку;

• невисока тяга утворена в цегляному димарі дозволяє використовувати його з цегляними камінами і печами на дровах;

• невисока вартість цегли, з якої будується димар;

• цегляний димар довго зберігає тепло, що спрощує наступне розпалювання.

Недоліки цегляних димоходів:

• цегляний димар має велику вагу та габарити, тому він потребує встановлення окремого фундаменту;

• жорстка поверхня всередині цегляного каналу сприяє його засміченню та осіданню сажі, тому він потребує частого обслуговування;

• застосування поганого палива, або використання в парі з сучасним обладнанням призводить до підвищеного утворення конденсату, що руйнує димар;

• як показує практика, цегляний димар починає руйнуватися вже через 3-5 років після початку експлуатації.

Модульні сендвіч димарі з нержавіючої сталі

Якщо ви вирішили встановити твердопаливний котел, сучасний камін чи піч, вам варто звернути увагу на цей вид димарів. Модульні димоходи виготовляються з термостійкої нержавіючої сталі, шару ізолюючого базальтового волокна і зовнішнього кожуха з нержавіючої або оцинкованої сталі. Конструкція такого димаря націлена на досягнення максимальної ефективності, через що вони добре підходять для використання із сучасним високоефективним обладнанням. Сендвіч димарі підходять для використання з цегляними камінами та печами, але це не зовсім раціонально, оскільки таке обладнання не потребує настільки високих показників як цей вид димарів. Більш раціонально використовувати неутеплені елементи для гільзування вже існуючого цегляного димоходу. Також, варто відзначити, що модульний сендвіч димар має хорошу тягу, низький рівень утворення конденсату і досить простий у встановленні.

Переваги сендвіч димоходів:

• завдяки невеликій вазі та габаритам модульного димаря, він не вимагає облаштування фундаменту та простий у монтажі;

• великий вибір різних елементів дозволяє швидко змонтувати димар будь-якої складності;

• модульні димарі практично однаково добре підходять для будь-якого виду опалювального обладнання;

• здатність нержавіючої сталі протистояти агресивному середовищу та утеплювальний шар дозволяють використовувати сендвіч димарі з обладнанням, у якого температура димових газів не перевищує 500°C;

• сендвіч димарі служать не менше 10 років при інтенсивному використанні.

Недоліки сендвіч димарів:

• висока вартість;

• необхідність точно дотримуватись інструкцій з монтажу, інакше він не працюватиме, скільки повинен;

• не кожен зможе самостійно встановити сендвіч димар;

• невелике відхилення від інструкції тягне за собою непередбачувані наслідки, аж до найгірших.

Керамічний димар

Керамічний димар нещодавно почав використовуватися в Україні, але все ж таки встиг зарекомендувати себе як ефективний і надійний. Даний димар складається з термостійкої керамічної труби, шару, що утеплює, і зовнішнього блок з керамзитобетону. Керамічний димар, як і модульний, збирається блоками і скріплюється спеціальним термостійким клеєм. Через велику вагу та габарити даний вид димаря вимагає облаштування окремого фундаменту. Керамічний димар однаково добре підходить як для цегляних печей, так і для сучасних опалювальних приладів, все залежить тільки від правильності монтажу. Як правило, керамічний димар виготовляється на замовлення через високу вартість виробництва.

Переваги керамічного димаря:

• керамічні димарі можна використовувати з різними опалювальними приладами та видами палива;

• широкий вибір різних елементів дозволяє зібрати димохідну систему складної конструкції;

• цей димар просто монтувати і він підходить практично для будь-яких приміщень;

• виробники гарантують до 25 років безпечної роботи димаря.

Недоліки керамічних димарів:

• висока вартість, порівняно з сендвіч димарями, не кажучи вже за цегляні;

• велика вага та необхідність облаштування окремого фундаменту;

• необхідно суворо дотримуватись порядку складання та застосовувати спеціальний термостійкий клей.

Особливі димарі

Це унікальний підвид димарів, який складається з того, що потрапило під руки. Зазвичай, для будівництва такого димоходу часто використовуються прості азбестові або залізні труби, знайдені у дворі або куплені у сусіда. Даний вид димоходів часто використовується з найпростішими опалювальними приладами, що не володіють високою ефективністю. Особливість такого димоходу полягає в його низькій вартості та відсутності будь-яких вимог щодо монтажу. Ми не рекомендуємо використовувати такі димарі, оскільки вони несуть загрозу вашій безпеці і не мають жодних переваг крім низької вартості.

Вибираємо димар

Отже, відповідь на запитання: який димар краще? Кожен з видів димарів має свої переваги та недоліки, тому краще той димар, переваги якого повністю підходять під ваші умови та обладнання, а недоліки не є настільки критичними. Головне, не варто вибирати димар виходячи з його вартості, звичайно ціна відіграє чимало важливу роль, але безпека і здоров’я явно дорожче.

05.07.19

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 782099 Сьогодні: 2525
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю