Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Правила вибору каміна

Правила вибору каміна

Правила вибору каміна

Якщо ви читаєте цю статтю, то ви є власником каміну, або плануєте його покупку в майбутньому. Отже в цій статті ми розкажемо вам як обрати камін та правильно підібрати димохідну систему, а також надамо вам корисні поради по експлуатації камінів.

Правила вибору каміна

Великий вибір камінів різних видів та характеристик може ускладнити вибір. Людині, яка не дуже знайома з камінами не складно загубиться в досить великому асортименті різних моделей, представлених в магазинах. Ми підкажемо, на що треба звернути увага при виборі каміна.

Якщо ви вирішили стати власником каміна, необхідно прорахувати фінансові витрати, так як каміни досить дорого коштують. Також не варто забувати про процедуру монтажу каміна та димохідних систем, які мають не таку вже і велику вартість, але все ж варто це враховувати. Якщо ви остаточно вирішили придбати камін, не забудьте про вибір місця, де він буде встановлений, про вимоги пожежної безпеки та будівельні норми. Якщо все добре, можна починати підготовку до встановлення каміна. Також його потрібно буде облицювати. Облицьовувати камін можна під ваш смак та інтер’єр як за індивідуальним проєктом, так і придбавши вже готове рішення, благо в продажі є великий їх вибір.

Правила розміщення каміну

Тепер давайте більш детально розгуляним вибір місця для монтажу каміна. Цю процедуру необхідно виконати до купівлі каміна, так як місце розташування безпосередньо буде впливати на габарити та характеристики каміна.

Наприклад, представлений зразок каміна, який виконує роль головного джерела тепла та обігріву води. Такий камін підійде для обігріву досить великої площі, також непогано справляється з обігрівом води, що досить непогано, оскільки дозволяє повністю автономно обігрівати приміщення та воду. Даний набір функцій дозволить непогано зекономити на комунальних платежах.

Що також важливо, підхід до нього повинен бути вільним, і по техніці безпеки легкозаймисті елементи конструкцій повинні знаходитись на безпечній відстані від каміна. Такі елементи як: перекриття, стіни, повинні ізолюватись теплотривкими матеріалами, такими як: базальтова вата або базальтовий картон. Це потрібно для того, щоб запобігти нагріванню стін та перекриття, уникнення пожежі, тому радимо дотримуватись мінімальної відстані 0,5 м від дверей, вікон та інших елементів з деревини чи інших легкозаймистих матеріалів.

Підлога на місці установки каміна повинна бути викладена з вогнестійких матеріалів, наприклад, плитки, скла або сталі. Такий захист необхідний, щоб уникнути спалаху в разі випадання тліючого вугілля або іскор з топки каміна. Мінімальна відстань, на яку має бути ізольована підлога перед каміном і по сторонам – 0,3 м + висота від підлоги до низу топки, але в сумі не менше 0,5 м.

Вибір каминної топки за потужністю

Також нам потрібно обрати камін за потужністю, яку можна дізнатись в технічній документації, що додається до каміна і вимірюється в кіловатах (кВт). Для правильного розрахунку потрібно враховувати кілька параметрів, найважливіший з яких – об’єм опалювального приміщення, що розрахувується за формулою: 1 кВт потужності на 1 кв.м. площі приміщення. Але потрібно враховувати й інші чинники, такі як: неправильний монтаж каміна чи димохідної системи може привести до зниження ефективності використання каміна, та, навіть, може бути небезпечним для вашого життя. Тому радимо проводити роботи по монтажу тільки спеціалізованим будівельним бригадам.

Другий важливий чинник – рівень теплоізоляції опалювальної зони. Якщо будинок або квартира недостатньо, або не якісно утеплені, то потужність каміна необхідно брати з запасом для належного обігріву. Слід враховувати також зовнішню температуру повітря і наявність додаткових джерел тепла, наприклад, центрального опалення або газового котла.

Види палива дров’яних камінів

Коли йдеться про вибір пального для свого каміна, то в першу чергу потрібно знати, що ви хочете отримати від каміна. Якщо ви хочете використовувати камін як декоративний елемент, та час від часу затоплювати в холодні вечори, то вам ідеально підійдуть дрова, бажано березові. Вони ідеально підходять для спалювання в камінах, бо володіють високим коефіцієнтом теплотворності та легко загораються. Однак не всі дрова можна використовувати, не рекомендується використовувати дрова соснових порід, бо вони містять багато смол, що негативно впливають на системи каміна.

Якщо ви хочете використовувати камін як основне джерело тепла, то радимо використовувати добре висушені дрова, а для кращого ефекту комбінувати їх з вугільними брикетами. Вугілля за рахунок своєї високої теплотворності дозволить отримати максимум тепла.

Вугілля в брикетах є традиційним і найбільш ефективним паливом, так як характеризується високою теплотворністю. Це означає, що при спалюванні певної його кількості виділяється більше тепла, ніж при спалюванні, наприклад, дров чи деревного вугілля. Такий результат досягається за рахунок високої щільності.

Пелети – це спресований матеріал з тріски, деревної муки, тирси, соломи та лузги. Якщо порівнювати пелети з іншими видами палива, то щільність пелетів майже в 1,5 рази перевершує щільність деревини, тому теплотворність такого палива висока. За тим же принципом виготовляють паливні брикети.

Березові полінця, безумовно, лідери по теплотворності. Легко займаються, дуже добре горять, коефіцієнт виділення тепла на 25% вище, ніж у соснових порід дерева. Але є і мінуси: береза згорає із виділенням великої кількості сажі. Проте цю проблему легко вирішити, просто в кінці використайте дрова з осоки чи вільхи. Ця деревина згорає майже без сажі та випалює ту, що залишилася на стінках або в димоході.

19.06.18

Коментарі

На жаль, коментарів немає, однак у Вас є шанс бути першим!

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 869618 Сьогодні: 2415
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю