Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Розведення теплого повітря від каміна, рекомендації спеціалістів компанії «ТеплоДім»

Розведення теплого повітря від каміна, рекомендації спеціалістів компанії «ТеплоДім»

Розведення теплого повітря від каміна, рекомендації спеціалістів компанії «ТеплоДім»

Камінна топка – це повноцінне джерело обігріву, а також неперевершений елемент декору. Кімната, в якій встановлений камін, буде користуватися особливою популярністю серед членів семи і, навіть, домашніх тварин. Але один недолік, камін з прямим димарем здатний повноцінно обігрівати тільки ту кімнату, в якій він встановлений. В решті кімнат доведеться використовувати інші джерела тепла, що досить затратно. Але є вирішення цієї проблеми, можна спорудити камін з повітряним обігрівом та розведенням теплого повітря по всьому будинку. Такий метод обігріву дозволяє зберегти вишуканий вигляд, при цьому ефективно опалювати весь будинок.

У відкритих камінах верхня частина служить тільки для збирання диму, але в наші часи такі каміни зустрічаються досить рідко. На заміну відкритим цегляним камінам прийшли металеві топки, оскільки вони значно ефективніші та зручніші. У сучасних камінах з металевою топкою верхня частина облицювання грає роль конвекційної камери, в якій відбувається нагрівання повітря. Конвекційний кожух нарівні з полум’ям бере участь в обігріві, якщо кожух обладнати патрубками для розведення теплого повітря по інших кімнатах, він дозволить повноцінно опалювати все приміщення. Для роботи системи повітряного обігріву знадобиться встановлення одного або кількох вентиляторів, залежно від кількості кімнат та їх віддаленості від каміна. Невеликий одноповерховий будинок можна обігрівати без примусової системи циркуляції повітря. Різниця температури дозволить поширитися повітрю самостійно. Система повітроводів та вентилятори дозволяють поширювати тепло по всьому будинку, при цьому витрата палива залишається такою ж, як і при обігріванні однієї кімнати, що дуже непогано з точки зору економії.

Самостійно спроектувати та змонтувати камін з повітряним обігрівом та розведенням теплого повітря по кімнатах, не найпростіше завдання. Планувати встановлення такої системи бажано на етапі будівництва будинку, оскільки повітропроводи монтуються в стелю або простінки, це досить складно, якщо будинок вже збудований. Не рекомендуємо самостійно монтувати такий камін, оскільки монтаж системи повітряного обігріву потребує точних розрахунків та креслень. Краще доручіть цю справу фахівцям, які зможуть правильно розрахувати всі необхідні показники, такі як потужність топки та розміри повітряної системи. Робота фахівців буде коштувати грошей, але все ж, це вигідніше, ніж переробляти весь камін. Якщо ви все ж таки вирішили самостійно побудувати камін з повітряним обігрівом, вам необхідно дотримуватися деяких правил побудови системи повітряного обігріву.

Вимоги, які слід дотримуватися під час монтажу системи повітряного обігріву

Не дотримання цих правил може призвести до неправильної роботи всієї системи, а усунення помилок у вже готовій системі – це витратний процес, з погляду фінансів та часу.

• Вентилятори для примусової системи циркуляції повітря повинні відповідати вимогам по шуму, щоб шум під час його роботи не заважав вашому комфорту. Придбати спеціальні безшумні вентилятори для повітряного обігріву можна в нашому інтернет-магазині за посиланням: турбіна для камінної топки.

• Труби для розведення повітря повинні бути круглого перерізу, оскільки вони мають менший опір, ніж прямокутні. Купити спеціальні металеві рукави для розведення теплого повітря можна у нас: повітропроводи для каміна.

• Конвекційна камера повинна бути виготовлена ​​з оцинкованої або нержавіючої сталі та обшита термостійким гіпсокартоном, або іншим матеріалом, здатним витримувати високі температури. Широкий вибір термостійких матеріалів для камінів ви знайдете в нашому магазині: термоізоляція для каміна.

• Не можна розводити повітря в кімнати, де вже є автономна система вентиляції, оскільки зустрічні потоки можуть порушити правильну циркуляцію повітря.

• Для забезпечення пожежної безпеки варто спорудити повітряну камеру, яка захистить стелю від впливу надмірно високої температури, що походить від топки.

У нашому інтернет-магазині в розділі: монтаж, ви зможете знайти практично всі необхідні матеріали та комплектуючі для монтажу каміна з повітряним обігрівом та розведенням теплого повітря по будинку.

Особливості системи повітряного теплопостачання

Камін з повітряним обігрівом зарекомендував себе як якісне і досить ефективне джерело обігріву, оскільки в повітряній системі немає великої втрати теплової енергії під час передачі тепла від одного середовища до іншого, як у випадку з водяним обігрівом будинку. У разі повітряного обігріву тепловтрати зводяться до мінімуму, оскільки в процесі теплообміну беруть участь тільки вогонь і металева топка, яка гріє повітря.

Основне завдання повітряної системи теплопостачання – це розподіл по всьому будинку теплової енергії, що виходить від опалювального обладнання, зокрема камінної топки з повітроводами, розташованими по всій площі будинку. Канали для розведення гарячого повітря мають бути виготовлені з металу та обов’язково утеплені для мінімалізації теплових втрат на шляху до кімнати, яку потрібно обігріти. Система повітряного обігріву здатна функціонувати завдяки природній конвекції, або за допомогою примусового нагнітання вентилятором. Також, можливе комбіноване використання цих двох варіантів.

Якщо повітряна система має вертикальну спрямованість, вона здатна повноцінно функціонувати за рахунок природної конвекції. Але якщо інші кімнати, які потребують обігріву, розташовані на великій відстані від каміна, тоді не обійтися без використання вентиляторів або повітряних турбін.

Під час проектування конструкції системи повітряного обігріву, необхідно максимально задіяти можливості природної конвекції. Оскільки для обігріву середнього будинку немає необхідності в установці вентиляторів, достатньо правильно спроектувати саму систему, тим самим ви звільните себе від необхідності заглушувати звук вентиляторів, що працюють.

Для максимально ефективного функціонування системи природною конвекцією слід використовувати металеві, гнучкі, утеплені канали круглого перерізу великого діаметра. Завдяки такій конструкції системи повітроводів, їх аеродинамічний опір мінімальний. Також варто приділити особливу увагу термоізоляції ділянок повітроводів, що проходять біля легко займистих елементів конструкції будинку. Під час планування конструкції системи повітроводів потрібно врахувати, що їхня довжина не повинна перевищувати 2-3 метри, а самі канали не повинні мати згинів і звужень, інакше система природної конвекції не працюватиме як повинна. Якщо віддаленість кімнат, що потребують обігріву більше 3 метрів, потрібно використовувати вентилятори або повітряні турбіни, вони здатні прокачати тепле повітря на відстань до 10 метрів. При використанні нагнітачів, діаметр перерізу патрубків зменшується. Обігрів каміном з системою поширення теплого повітря дозволяє ефективно і рівномірно обігрівати все приміщення, при цьому нагріте повітря фільтрується та зволожується, але для цього будуть потрібні додаткові елементи. Такий спосіб обігріву приміщення має безліч переваг, але є і недоліки, які здатні стати ключовими у виборі методу обігріву.

Переваги повітряної системи розповсюдження тепла:

• зниження витрат палива на 10-20%. Камін з повітряним опаленням та розведенням теплого повітря функціонує деякий час після припинення горіння завдяки циркуляції гарячого повітря у системі;

• встановлення каміна з повітряним обігрівом та системою повітроводів обійдеться набагато дешевше, ніж, наприклад, монтаж каміна з водяною системою опалення;

• швидкість обігріву приміщення значно скорочується, порівняно з водяним контуром, за рахунок зменшення кількості точок теплообміну;

• оскільки ККД камінних топок з металу становить 75-85%, їх використання вигідніше, порівняно з іншими видами опалювального обладнання.

Розглянуті вище переваги говорять про високу ефективність та вигідність використання повітряної системи обігріву з повітропроводами. Але не варто забувати ще одну вагому перевагу, тільки камін з повітряною системою обігріву може похвалитися трьома способами передачі тепла в приміщення:

Конвекційний. За рахунок руху гарячого повітря по всьому будинку за допомогою повітроводів.

Тепловіддачею. Ділянки стін та стелі в яких проходять повітроводи трохи нагріваються та віддають тепло на приміщення.

Випромінюванням. Основна частина теплової енергії від полум’я передається випромінюванням через скло топки.

Переваг повітряної системи обігріву цілком достатньо, щоб всерйоз задуматися про встановлення каміна саме з такою системою опалення, особливо якщо ваш заміський будинок або дача тільки на етапі будівництва. Але перед початком монтажу цієї системи необхідно ознайомитися з її недоліками, яких не так і багато.

Недоліки повітряної системи обігріву:

• у разі монтажу каміна із системою примусової циркуляції повітря, потрібно використовувати фільтр для очищення повітря від пилу;

• робота нагнітачів супроводжується підвищеним рівнем шуму;

• повітряна система обігріву не здатна зберігати тепло протягом тривалого часу, порівняно з водяною системою обігріву;

• у разі використання системи примусової циркуляції повітря потрібна постійна наявність електрики.

Якщо ви вирішили встановити камін з повітряною системою обігріву та розведенням теплого повітря по будинку, приходьте до нашого магазину. Ви можете отримати професійну консультацію щодо вибору камінної топки та інших комплектуючих. Також, ви знайдете безліч якісних матеріалів та елементів, необхідних для монтажу каміна від відомих європейських та вітчизняних виробників.

 5 (2)
15.02.19

Коментарів: 2

Віктор Іванович
23.03.19
Осіню встановлювали камін, монтажники порадили підібрати трохи подужнішу топку ніж я планував і встановити систему розводки теплого повітря, я прислухався до поради і залишився задоволений. Камін опалює весь будинок, а не одну кімнату.
Игорь Петрович
12.03.19
Купил камин Амели 25 кВт в Черкассах. По рекомендациям сделал разводку тепла по комнатам и поставил вентиляторы Кратки в каминные решетки. Я доволен покупкой камина.

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 869719 Сьогодні: 2516
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю