Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний
0
☰ КАТАЛОГ
☈ МИ НА МАПІ
Наші пропозиції
Головна > Статті > Заготівля дров, або як заощадити на дров’яному опаленні – поради фахівців

Заготівля дров, або як заощадити на дров’яному опаленні – поради фахівців

Заготівля дров, або як заощадити на дров’яному опаленні – поради фахівців

Основний спосіб економії палива – використання камінної топки або печі, технічна частина яких здатна забезпечити досягнення максимальної ефективності від спалювання дров. Ознайомитись з основними технічними характеристиками, що впливають на ефективність, а також купити камін чи піч, ви можете у нашому інтернет-магазині «ТеплоДім», наші консультанти завжди раді допомогти вам.

Насамперед, потрібно розрізняти види дерева, оскільки під час спалювання різних порід дерева на виході виходить різна кількість енергії. Найцінніша частина будь-якого дерева – це його ствол, оскільки ствол має найміцнішу структуру і хорошу твердість. Саме ці характеристики визначають цінність деревини. Крім цього, всі дерева поділяються на листяні та хвойні. Хвойні породи не дуже підходять для використання як паливо, оскільки хвойна деревина має велику кількість смол, які негативно впливають на опалювальне обладнання. Листяні породи, навпаки, добре підходять для використання в якості палива, оскільки мають велику температуру горіння і виділяють велику кількість енергії, порівняно з хвойними породами.

Для отримання максимальної кількості енергії від спалювання, важливо враховувати не тільки породу, а й пору року, в яку вони заготовлялися, як відбувався процес сушіння та місце їх подальшого зберігання, Оскільки від цих факторів залежить рівень вологості деревини. Чим він нижчий, тим більша кількість теплової енергії виходить під час спалювання.

Заготівля та зберігання дров

Найкращим періодом для заготівлі дров вважається зима, оскільки всі процеси життєдіяльності дерева зупиняються, завдяки чому зменшується кількість соків та води в деревині. Далі великі колоди обробляються на частини, кількість частин залежить від діаметра стовбура. Товщина рубаних полін не повинна перевищувати 10 см, оскільки великі поліни не згоряють повністю, а обвугливаються і перетворюються на купу деревного вугілля. Складаються дрова на відкритому повітрі під навісом, між полінами має залишитися невеликий простір для природної вентиляції, яка прискорює процес сушіння. У такому стані дрова зберігаються протягом 8-9 місяців, після чого рівень вологості не перевищує 20%. Також, для швидкого досягнення низького рівня вологості будують спеціальні камери для сушіння деревини, де потрібний рівень вологості досягається за кілька днів. Як правило, такий метод сушіння використовується для деревини, яка йде на експорт.

Дерево, призначене для використання як паливо, вимогливе до умов зберігання, оскільки деревина складається всього на 30% з твердих речовин і на 70% з газу, порівняно з вугіллям, в якому 70% – це тверді речовини. Саме тому, фактор вологості дров настільки важливий, тому що ми хочемо отримати максимум енергії від спалювання деревини. Для цього нам необхідно досягти ефекту допалювання пічних газів, які утворюються під час горіння дров. Вторинне догоряння газів дозволяє отримати максимальну кількість теплової енергії і мінімум залишків палива, що недогоріли. Процес горіння вологих дров можна порівняти з додаванням до паливного бака машини води, кількість палива в баку збільшиться, але краще вона не поїде. Також, надлишок вологи, який у процесі горіння потрапляє в димар, сприяє утворенню смолистої речовини під назвою креозот, який налипає на стінки димового каналу, тим самим погіршує тягу і може стати причиною займання сажі.

Досягнення максимальної ефективності залежить не тільки від якості палива, що використовується, також, не менш важливі технічні характеристики та особливості камінної топки або печі. Купивши камінну топку від перевіреного виробника, ви отримаєте оптимальний набір необхідних функцій, а саме:

• Наявність притоку повітря зовні. Цей фактор досить важливий, оскільки саме від припливу повітря залежить інтенсивність подачі повітря в камеру топки, у свою чергу від цього залежить ефективність згоряння дров і одержувана на виході теплова потужність.

• Герметичність камінної топки або печі. Коли в камеру згоряння потрапляє велика кількість повітря, ніж потрібно для горіння, утворюються залишки азоту, які сприяють охолодженню камери згоряння і як наслідок зниження ефективності.

• Пропорція подачі первинного та вторинного повітря для горіння. Ідеальна пропорція становить 1:2,5; де 1 – первинне повітря; 2,5 – вторинне повітря.

• Температура подачі повітря зовні. Чим тепліше повітря подається зовні приміщення, тим менше втрата енергії на його нагрівання. Для уникнення втрати енергії зовні приміщення, неподалік будинку будується камера теплообміну, до неї підводиться труба, яка підключається до топки. Така камера дозволяє зберігати постійну температуру повітря в межах норми.

Якщо ви будете дотримуватись перерахованих вище рекомендацій щодо використання опалювального обладнання, ефективність згоряння палива значно зросте, що в свою чергу призведе до економії до 40% дров. Для досягнення ще більших показників ефективності рекомендуємо використовувати камінні топки та печі, які призначені для щоденного використання, конструкція яких здатна витримувати температуру в межах 800-900°C із максимальною ефективністю протягом тривалого часу. Виробництвом високоефективних топок займаються відомі європейські виробники опалювального обладнання: Invicta, Kawmet, Kratki, Laudel, Nordflam, Nordpeis, Piazzetta, Uniflam. Більш детально ознайомитись з характеристиками та купити камінну топку ви можете у нашому інтернет-магазині.

 5 (2)
14.11.18

Коментарів: 2

Admin
08.07.19
Все зависит от качества топливных брекотов, их состав и зольность. А по дровам - они должны быть хорошо высушены, и с высокой калорийностью. тогда будет хорошо гореть котел.
Олег Васильевич
23.03.19
Здравствуйте, подскажите чем лучше топить котел с точки зрения экономии, качественными дровами или топливными брекетами?

Корисна інформація

КОНТАКТИ:
18000, м.Черкаси,
вул.Надпільна, 218


 (098) 274-71-22

 (073) 445-12-00


ГРАФІК РОБОТИ:
Пн-Пт: 9:00-17:00
Сб-Нд: вихідний


 teplodim24@ukr.net

 Передзвонити мені


УВАГА:
Онлайн замовлення
зроблені в
неробочий час
обробляються
на наступний
робочий день


ПРИЙМАЄМО ДО ОПЛАТИ:
Всього: 869682 Сьогодні: 2479
Programing & Design by: © DOHC. SEO: © Aweb. Powered by: © DoNS 1.7. 2018-2024. Розробка сайтів
Передзвонити мені
Додавання коментарю